تاريخ انتشار: 07 تير 1401 ساعت 20:28:24
هر چه شخصیتها برای انقلاب اسلامی عزیز مفیدتر و ارزشمندتر بودند، سنگینی توطئه برای شکستن شخصیت آنان افزونتر و دامنۀ تهمتها و افتراها وسیعتر بود

حضرت امام خمینی (س) در ششم تیر ماه سال 61 به مناسبت حادثه هفتم تیر سال 60 پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند.

جی پلاس، امام خمینی (س) در ششم تیر ماه سال 61 همزمان با فرا رسیدن اولین سالروز شهادت آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی و جمعی از بزرگان انقلاب اسلامی در واقعه هفتم تیر در پیامی خطاب به ملت ایران به تجلیل از مقام این شهدا پرداخته و استقامت ملت ایران را ستودند. متن پیام امام به شرح زیر است:

"بسم‌اللّه‌ الرحمن الرحیم

انا للّه‌ و انا الیه راجعون

با فرا رسیدن سالروز هفتم تیر،[1] خاطرۀ قبل از آن فاجعه و پس از آن تجدید شد. قبل از آن، هجوم های ددمنشانۀ بازیگران امریکایی به فرزندان راستین اسلام و انقلاب و نهادهایی که اینان برای مقصدی الهی در آنها فعالیت می‌ کردند، از مجلس شورای اسلامی و دولت اسلامی و قوۀ قضاییه و دادگاه های انقلاب و شورای نگهبان و همۀ نهادهای اسلامی تا شخصیت های عزیزی که از قبل از انقلاب تا پیروزی آن در صحنه بوده و به خدمت و فداکاری ادامه می‌ دادند، و هر چه شخصیتها برای انقلاب اسلامی عزیز مفیدتر و ارزشمندتر بودند، سنگینی توطئه برای شکستن شخصیت آنان افزونتر و دامنۀ تهمتها و افتراها وسیعتر بود. آن کوردلان دلباخته به امریکا و سر از پا نشناخته در راه رسیدن به هدف های شیطانی، به گمان آنکه توطئۀ آنان کارگر شده و با برداشتن این عزیزان متعهد از سر راه خود، ملت مسلمان و متعهد به سوی آنان روی آورده و مقاصد طاغوتی آنان به ثمر می‌رسد، و با انگیزۀ آنکه پس از آن شهیدان، همه چیز به هم می‌ریزد و شاهد پیروزی خود و اربابان جهانخوار خویش را در آغوش می‌ گیرند، دست به این جنایت بزرگ زدند و در لحظاتی دردناک هفتاد و چند نفر مؤمن متعهد و فرزندان برومند اسلام را که هر یک با فداکاری خود نخلی پربار بود، از دست ملت گرفتند که ناگهان صحنه‌ های عظیم شورانگیز و انفجارات بزرگ آدم‌ساز، از آن فاجعه رخ داد. چنانکه در یک شب که مزدوران امریکایی همه چیز را به هم ریخته و آشفته و جمهوری اسلامی را سرکوب شده پنداشتند، و ملت عزیز را به سوی خود و پشتیبان خود می‌ اندیشیدند، چهرۀ نورانی اسلامی از ورای چهره‌ های نورانی حزب‌ اللّه‌ جلوه نمود و تمام قصرهای تخیلی و آمال شیطانی آنان فرو ریخت. این سیه‌روزان، انفجاری ایجاد کردندکه نور خدا را خاموش نمایند و خداوند قادر به دست مبارک حزب‌اللّه‌ انفجاری در واکنش آن ایجاد فرمود، که انقلاب اسلامی و همۀ نهادهای آن چون سدی آهنی و صفی مرصوص از آسیب دهر مصون ماند.

یُریدُونَ اَنْ یُطْفِئُوا نُورَاللّه‌ِ بِاَفواهِهِمْ وَیاْبَی‌اللّه‌ُ اِلاّ اَنْ یُتِمَّ نُورهِ وَلوْ کَرِهَ‌الْکافِرُونَ[2]. مگر شهدای بزرگوار هفتم تیر در مجاهدات سرسختانۀ خود و فداکاری بیدریغ در راه هدف چه می‌ خواستند جز پیروزی انقلاب و سرنگونی پرچم شیطانی کفر و نفاق، و جز افتادن ماسک ریا و تزویر چهره‌ های کریه و ددمنشانه به صورت خلقی و اسلامی؟ چه بسا اگر این شهادت های دلخراش واقع نمی‌ شد، آنان با همان خوی شیطانی و با ظاهری فریبنده در صحنۀ بازی های سیاسی باقی می‌ ماندند و بی‌امان ضربه‌ های خویش را به انقلاب و فرزندان راستین آن وارد می‌ کردند و برای اسلام و مسلمانان مظلوم سنگِ راه می‌ شدند و با ضربۀ نهایی امریکا و دیگر ابرقدرتها جمهوری را شکست می‌ دادند، یا لااقل پیروزی را به عقب رانده و راه را طولانی می‌ کردند، ولی این فاجعۀ غمناک و شهادتهای پی‌درپی به پیروزی اسلام انقلابی سرعت بخشید.

سپاس فراوان به درگاه خداوند متعال که با عنایات خاصۀ خود این کشور بقیة‌اللّه‌ ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ و این ملت حزب‌اللّه‌ را در تمام زمینه‌ ها و مراحل به پیروزی و یا آستانۀ پیروزی رساند و قدرت جمهوری اسلامی و ارگانهای او روز به روز افزایش یافته است.

امروز ملت عزیز ایران که نادانان گمان می‌ کردند با جنایات غیرانسانی خویش و به شهادت رساندن شخصیات ارزندۀ آن از صحنه خارج می‌ شوند، و رمز حضور آنان را نمی‌ توانستند و نمی‌ توانند ادراک کنند، همچنان با قدرت الهی خود به پیش می‌روند. و ما امیدواریم که با شکست توطئۀ اخیر امریکا برای حفظ صدام و حزب عفلقی، قوای شجاع ما با شکست نهایی دولت عراق، راه را برای تاختن به سوی بیت‌المقدس باز نمایند؛ چنانچه امید است ما شاهد بی‌تفاوتی های کشورهای منطقه که با هجوم اسرائیل و قتل و غارت اخیر آن در کشور اسلامی لبنان همه چیز آنان در خطر تباهی است نباشیم. ملت های مسلمان بدانند که با این سکوت مرگبار بعضی از دولت های منطقه و این تسلیم بی چون و چرای آنان در مقابل امریکا و اسرائیل، امروز لبنان عزیز در حلقوم این جهانخوار و تفالۀ او فرو می‌ رود و فردای نزدیک، کشورهای عزیز دیگر. و اگر امروز دولت های منطقه با سلاح نفت و سلاح گرم در مقابل این جنایتکاران بایستند، مسئلۀ اسرائیل و پس از آن امریکا و هر قدرتمند چپاولگر دیگر حل می‌شود. ما تأسف شدید خود را از اینکه بعضی از دولت های اسلامی دست خود را به سوی امریکا که جنایتکار اصیل و توطئه‌گر دست اول است دراز کرده‌اند و از گرگ آدم‌در، نجات خود را می‌ خواهند، ابراز می‌ داریم و شدیداً آن را محکوم می‌ کنیم. و ملت سلحشور و دولت انقلابی ایران اگر مسئلۀ جنگ عراق و توطئه برای اغفال ما از آنچه به آن مبتلا هستیم و نقشه برای شکست ما در هر دو جبهه نبود، به گونه‌ای دیگر عمل می‌ کرد. و ما برای چندمین بار به دولت های اسلامی، خصوصاً دولت های منطقه روی آورده و از آنان می‌ خواهیم و قاطعانه به آنان تذکر می‌ دهیم که برای حفظ شرف و جان و ناموس و مال ملت های اسلامی بپاخیزند و با ما و دولت سوریه و فلسطینی ها متحد شده و در صف واحد از عزت و شرف اسلام و عرب دفاع کنند، و برای همیشه دست این جنایتکاران را از کشورهای زرخیز خود قطع نمایند و فرصت را از دست ندهند که فردا دیر است.

اینجانب از پیشگاه مقدس حق ـ جل و علا ـ عظمت برای اسلام و مسلمین و بیداری برای دولت های اسلامی و عزت و شرف برای کشورهای اسلامی و رحمت برای شهدای اسلام در طول تاریخ خصوصاً شهدای هفتم تیر، و صبر و شکیبایی برای ملت ایران و بازماندگان شهدا خواستارم. و هر چند برای همۀ شهدا و بویژه شهدای 7 تیر عظمت و بزرگواری قائلم، و لکن شناخت من از شهید مظلوم بهشتی و ابعاد گوناگون او و شهید محمد منتظری و مجاهدات ارزشمند او بیشتر است و نمی‌ توان تأسف شدید خویش را در فقدان آنان پنهان کرد.انا للّه‌ و انا الیه راجعون. والسلام.

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی"

1 ـ در روز هفتم تیرماه سال 1360، پس از عزل ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست جمهوری و اتحاد وی و همفکرانش با سازمان منافقین، و در پی علنی‌ شدن رویارویی سازمان منافقین و دست زدن به درگیریهای مسلحانۀ خیابانی و ترورهای متعدد، بر اثر انفجار بمب توسط یک عامل نفوذی این سازمان در مقر دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی واقع در سرچشمۀ تهران 72 تن از مسئولین بلندپایۀ نظام اسلامی و از آن جمله شهید مظلوم بهشتی (رئیس دیوانعالی کشور) و تعدادی از نمایندگان مجلس، وزرا و معاونین، مسئولین قوۀ قضاییه و مدیران برجستۀ کشور به شهادت رسیدند. 

2 ـ سورۀ توبه، آیۀ 32: «بر آن شده‌اند تا نور خدا را خاموش سازند، اما خداوند اراده نکرده است جز آنکه نور هدایتش را کامل گرداند هر چند که کافران را خوش نیاید».

صحیفه امام؛ ج 16، ص 361-364

  تعداد بازديدها: 447
   


 این مطلب از نشانی زیر دریافت شده است:
http://fajr57.ir/?id=93465
تمامي حقوق براي هیئت انصارالخميني محفوظ است.