امام خمینی (ره) والله اسلام تمامش سیاست است؛ ***** مقام معظم رهبری: به گفتار امام و کردار امام اهتمام بورزید ***** امام خمینی(ره): ان شاء الله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد 1367/4/29 ***** امام خمینی(رحمة الله علیه) : حکومت آل سعود، این وهابیهای پست بیخبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته‌اند 1366/5/12***** امام خمینی (ره) شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است ***** امام خمینی (ره): ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم ***** امام خمینی(ره) ”من برای آنکه شما جوانان شایسته ای هستید، علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید.„ ***** حُسنُ الخلاقِ یُدِّرُ الرزاقَ وَ یونِسَ الرِّفاقَ؛ خوش اخلاقى روزى ها را زیاد مى کند و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد. «نهج الفصاحه، ح 781»***** امام خمینی(س) علم همراه تهذیبِ نفس است که انسان را به مقام انسانیت می رساند .هم در علم کوشا باشید و هم در عمل و هم در تهذیب اخلاق ***** بايد مسائل اسلامي حل بشود در اينجا و پياده بشود. بايد مستضعفين را حمايت بكنند، بايد مستضعفين تقويت بشوند حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحیفه امام – جلد 6 – صفحه 461 ***** اهمیّت فضای مجازی به انداره ی انقلاب اسلامی است "مقام معظم رهبری" ***** آن کسی قلمش قلم انسانی است که از روی انصاف بنویسد. امام خمینی (ره) ***** همان طوري که در سابق عمل مي‌شد، روضه‌خواني بشود، مرثيه گفته بشود، شعر و نثر در فضايل اهل بيت و در مصائب آنها گفته بشود. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام – جلد 15 – ص 332 ***** نگذاريد پيشكسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود به فراموشي سپرده شوند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** من در ميان شما باشم و يا نباشم، به همه شما وصيت و سفارش مي‌کنم که نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 93 ***** پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره‌هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است که متأسفانه با سياست‌هاي غلط حاکمان دست‌نشانده به خاک مذلت نشسته‌اند. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 21، ص 80 ***** پيغمبر اسلام تمام عمرش در امور سياسي بود، تمام عمرش را صرف كرد در سياست اسلامي، و حكومت اسلامي تشكيل داد. حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام، ج 15، ص 11 ***** امام به همه فهماند که انسان کامل شدن، علی وار زیستن و تا نزدیکی مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست. مقام معظم رهبری ***** راه ما راه امام خمینی است و در این راه با همه قدرت و قاطعیت خود حرکت خواهیم کرد. مقام معظم رهبری

 

 

 

تاريخ انتشار: 26 فروردين 1399 ساعت 23:06:07
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
معمای اقتصاد ایران 2 (هزینه عوامل تولید)

✍️آیا با افزایش سطح عمومی قیمت ها نباید حقوق کارکنان و دستمزد کارگری و دریافتی بازنشستگان را اصلاح کرد؟
✍️تولید کالا و خدمات مستلزم بکارگیری ترکیبی از عوامل کار ، ابزار ، تکنولوژی و سرمایه است عواملی که بابت سهم در تولید و ایجاد ارزش افزوده مستحق دریافت حقوق و دستمزد شناخته می شوند . حقوق و دستمزد در روند تولید کالا و خدمات حتی مبتنی بر سرمایه و تکنولوژی از مهمترین عوامل صرف هزینه هستند.
✍️افزایش حقوق و دستمزد در تولیدات کالا و خدمات توام با انباشت مشکلات و محدودیت ها یا نیاز به افزایش دقت ، سرعت و حجم تولید و خدمات علی الخصوص در مواجهه با روند صعودی حقوق و دستمزد باعث جایگزین سازی عامل کار با عوامل ابزار و تکنولوژی می شود . اگر جایگزین سازی نیز مقدور نباشد تحمل زیان و توقف فعالیت اجتناب ناپذیر خواهد بود.
✍️افزایش تیراژ تولید و کاهش هزینه سرانه محصول(هزینه متوسط) قیمت محصول را کاهش و درآمد نهایی را افزایش می دهد بنابراین افزایش هزینه عوامل دارای ارزش افزوده به کاهش هزینه نهایی محصولات ، افزایش تولید و فروش و کسب درآمد بالاتر منجر می شود.
✍️قانونگذار با اعمال سیاست حمایت مستقیم از عامل نیروی کار (افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد) و ابلاغ سیاست های دستور همزمان ارزان سازی دسترسی به عامل ابزار ، سرمایه و حتی تشویق تولید براساس عامل تکنولوژی محور عملا استفاده از تولید کالا و خدمات کار محور را غیر اقتصادی می کند . افزایش تکلیفی هزینه ی عامل کار مهمترین مفهوم اقتصادی (هزینه - فایده) را در مدیریت تولید حذف و اعمال مدیریت کارآمد را ناممکن می سازد.
✍️علم اقتصاد ارزش عامل کار را تابعی از بازدهی و بهره وری در روند تولید نهایی کالا و خدمات می داند ، لذا عامل ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد نهایی بنگاه شایسته دریافتی (حقوق و دستمزد) بالاتر شناخته می شود و متقابلا هر عامل کار با ارزش افزوده کم با هدف رفع ناکارآمدی و افزایش کارایی از چرخه خارج خواهد شد.
✍️بنگاه با درآمد ثابت یا نزولی برای حفظ و ادامه ی فعالیت باید ضمن پرهیز از پرداخت هر هزینه اضافه به عوامل تولید یا ایجاد هزینه جدید در صدد کاهش هزینه های ثابت - متغیّر و البته تغییر شرایط مانند اتکا به تکنولوژی جدید یا زمینه تولید مانند تغییر محصول و شکل ارائه خدمات باشد.
✍️بدیهی است افزایش هزینه تکلیفی عوامل تولید بدون افزایش درآمد مناسب دستاوردی جز سرعت بخشیدن به حرکت بنگاه در بخش نزولی منحنی بهره وری ، کاهش درآمد ، زیان انباشته و توقف فعالیت ندارد.
✍️قانونگذار باید بداند که با تبعیت از نگاه سیاسی به اقتصاد ملی و افزایش تکلیفی حقوق و دستمزد بطور مستقیم به افزایش هزینه تولید و قیمت محصول نهایی کمک کرده و تقاضای بازار و بلافاصله حجم تولید را کاهش می دهد . ایکاش قانونگذار متوجه می شد که کاهش تولید هیچ دستاوردی جز نابودی کارفرما ، مازاد نیروی کار ، نرخ بالای بیکاری و گسترش فقر عمومی ندارد.
✍️علم اقتصاد بهترین شیوه ی جبران فشارهای تورمی و حمایت از قدرت خرید دریافت کنندگان حقوق و دستمزدهای ثابت را در رونق بازار ، افزایش تولید ، کاهش هزینه متوسط تولید و هزینه نهایی سرمایه می داند.
✍️قانونگذار باید با تمرکز تام بر حمایت از ساده و سالم سازی روند تولید کالا و خدمات نسبت به انتقال بار حمایتی حقوق بگیران به اقتصاد بخش عمومی و تامین اجتماعی حکومتی اقدام کنند.
✍️قانونگذار باید درک کند که کارفرما اعم از دولتی تا خصوصی مستقیما مسئول شرایط ازدواج تا مسکن نیروی کار نیست ، بلکه رابطه کارفرما و نیروی کار در چارچوب پرداخت هزینه خرید ارزش افزوده عامل نیروی کار قابل تعریف است.
✍️قانونگذار باید درک کند که انتقال توزیع ثروت از سهم درآمد نهایی به بخش تولید ثروت (روابط کار) سم مهلک فعالیت اقتصادی (هزینه - فایده)  است ، همانطور که با تکرار روش مذکور عملا بزرگترین واحدهای تولید صنعتی کشور را هم در معرض ورشکستگی و تعطیلی کامل قرار دادیم.۲۶فروردین۹۹

  تعداد بازديدها: 647


 
نظرات خوانندگان:
 

نظرات حاوي توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمي‌شود.

نام:
پست الکترونيک:
متن پيام:


 
آخرين اخبار و مطالب 
فرمانده ستاد کرونا:
محدودیت‌های کرونایی پایتخت شدیدتر می‌شود / تقلیل کارکنان همه دستگاه‌ها به ۵۰ درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا پایان آبان در تهران تصویب شد
خاطرات دوستان و یاران شهید حاج آقا مصطفی
وزیر ارتباطات:
دولت با بدبیاری‌های زیادی رو به رو شد/ دولت مخالفان سرسخت داخلی دارد
حجت الاسلام نوراللهیان:
آقا مصطفی خمینی فاضلی مبرز و مبارزی فاضل بود
یادداشتی از: حسین عرب پور
مصطفی خمینی (س) فرزند امام (ره) و حوزه
یادداشتی از: حجت الاسلام هادی سروش
نکاتی حیرت آور از امام(س) در رابطه با رحلت حاج آقا مصطفی
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
نشست قم مقابله با ...
اختصاصی:
ذکر صلوات "اثر گرافیکی آیینی از خانم شیرین نوشیروان"
واعظی:
متعجم چرا برخی سکوت کرده‌اند
درگیری مرزبانان در میناب/ شهادت تلخ یک مرزبان +عکس و جزئیات
شکایت از ولیعهد عربستان دو سال پس از قتل فجیع روزنامه ‌نگار منتقد
حمله تند مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ترامپ
یادداشتی از: محمدعلی خسروی
سربازان گمنام انقلاب اسلامی
هاشمی طبا:
اگر نظام تصمیم به مذاکره بگیرد، ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی ها دست می دهد/ کاندیدایی که مردم از او خوششان بیاید نداریم؛
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
مردم شریف و عوامل آمریکا
واکنش تلویحی روحانی به طرح استیضاحش:
در این اوضاع ممکن است فرد، جناح، حزب یا رسانه‌ای حاشیه ایجاد کند؛ باید از آن بگذریم و وارد حاشیه نشویم / دو دست بیشتر نداریم؛ با یک دست با تحریم و با یک دست با کرونا مبارزه می‌کنیم؛ بنابراین نباید به جنجال‌ها اعتنا کنیم
اصلاحات ساختاری بودجه شامل حذف بودجه موسسه مصباح یزدی نمی شود! / عضو کمیسیون برنامه و بودجه: دولت باید به این موسسات کمک کند
فتوای حضرت آیت‌الله سیستانی درباره ادعای تکفیر مطرح شده توسط آقای سیدکمال حیدری
یونسکو:
میراث محمدرضا شجریان در دل ها و اندیشه هامان زنده خواهد ماند / او با صدای رسا، حصارهای جدائی میان افراد، کشورها و فرهنگها را درنوردید
امارات رسما خواستار افتتاح سفارت در تل‌آویو شد

آرشیو همه مطالب


 
پربازديدها 
چهل حدیث نورانی از پیامبر اسلام(ص)
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
می‌تواند زشــت هم زیبا شــود
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
تحریف و تاریخ سازی
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
قدرت تصمیم انحصاری
اعمال شب و روز اول ماه ربیع الاول
وزارت امور خارجه طی بیانیه ای اعلام کرد؛
جزییات پایان محدودیت‌های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولین نظامی کشور
وزیر بهداشت:
آزمایش واکسن کرونای ایرانی روی میمون انجام شد؛ نتایج خوبی گرفتیم / آزمایش انسانی تا ۳ هفته آینده انجام می‌شود
سید عمار حکیم:
عراق به هیچ وجه با اسرائیل سازش نخواهد کرد
وزیر بهداشت:
آزمایش واکسن کرونای ایرانی روی میمون انجام شد؛ نتایج خوبی گرفتیم / آزمایش انسانی تا ۳ هفته آینده انجام می‌شود
یاران احمدی‌نژاد کجا هستند؟
گزیده ی یادداشتی از: حاج حسن وفایی
إذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
معترض لغو تحریم تسلیحاتی
یادداشتی از: حاج حسن وفایی
تحسین و تقدیس
در کانال تلگرام منتشر کرد؛
چگونه جمله مشهور امام در هواپیما تحریف شد؟/ روایت عطاءالله مهاجرانی
یادداشتی از: حجت الاسلام مهدی حاضری
روایتی از لغو یک تبعیض نابجا توسط امام خمینی (س)
پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پی وقایع منطقه قره باغ؛
حمایت از آزادی قره باغ بر همه مسلمانان لازم است
واکنش معاون رئیس جمهور به اظهارات ذوالنوری:
ايشان و همفكرانشان نه تحليل واقع بينانه و مبتني برآسيب شناسي درست از اوضاع كشور دارند / نه فهم روشن و دقيقي از سامان دادن به مشكلات موجود!
جهانگیری:
عده ای تصور می کنند که امروز زمان انتقام گیری و فشارآوردن است/ امنیت غذایی و تامین کالاهای اساسی در هر شرایطی تامین خواهد شد
واکنش آشنا به طرح استیضاح رییس جمهوری:
نخ دادن به دو نامزد آمریکا وظیفه نماینده‌ای با ۲۰۴ هزار رأی نیست
حجت الاسلام والمسلمین مازنی:
عده‌ای در داخل نگذاشتند صدای صلح طلبی ما به گوش دنیا برسد/ گفت‌وگوی ملی راه برون رفت از مشکلات است


 
آمار بازديد از سايت 
تعداد بازدید امروز: 2375
تعداد بازدید دیروز: 25276
بازدید کل: 34457252
مشاهده آمار کامل
تمامي حقوق براي هيئت انصارالخميني (ره) محفوظ است.